Голосіївський

Голосіїво

Всі мікрорайони

Третину площі мікрорайону займає знаменитий парк імені Рильського, у сусідстві розташовані ландшафтний парк Феофанія та музей просто неба у Пирогові, зелена зона ВДНГ, а за десять хвилин можна дістатися до центру міста з його шумними розвагами. Таке розташування робить Голосіїв дуже привабливим місцем для життя.

Станції метро:

Голосіївська
Васильківська
Виставковий центр

Сусідні мікрорайони:

Історія Голосієва

Від початку XVII століття Голосіїв був дачною місцевістю церковної знаті. Тривалий час район лишався майже не забудованим, але з приходом радянської влади переважну більшість храмів і будівель Голосіївської пустині зруйнували. На їхньому місці збудували Сільгоспакадемію (сьогодні – Національний університет біоресурсів і природокористування), а поряд – багатоповерхові будинки, корпуси ВДНГ, розбили Голосіївський парк. По кількох десятиліттях поступово відбудовували і храми.

Сусіди

Ліс, озера та великий парк приваблюють тих, хто хоче бути ближче до природи і свіжого повітря. Здебільшого це сім’ї з дітьми та старше покоління.

У Голосієві розташовані гуртожитки київських вишів – КНУ й НУБіП, тому в районі живе багато студентів, зокрема й іноземних. Голосіїв обирають і нові жителі столиці, для яких важливі невисока вартість оренди, близькість метро та розвинена інфраструктура.

Стиль життя

У районі розташувалися навчальні корпуси КНУ імені Тараса Шевченка та НУБіП – вдень сюди приїжджають на навчання студенти з усього міста. Під час перерв і після занять вони збираються на території студентських містечок, у парках і скверах, на спортивних майданчиках, щоб поспілкуватися та відпочити.

Простори ВДНГ приваблюють велосипедистів, дітей і дорослих на самокатах, скейтах і роликах. У теплу пору тут регулярно влаштовують міські пікніки, концерти, ярмарки. Батьки з дітьми й закохані пари приходять на місцеве озеро, щоб погодувати ручних лебедів.

У парку імені Рильського відпочивають городяни будь-якого віку. Тут є спортивні та дитячі майданчики, атракціони, кафе й ресторани, човнові станції. Поблизу парку розташований музей Максима Рильського – будинок, в якому поет жив і працював 13 років. У глибині Голосіївського лісу є більш безлюдні місця – озеро Дідорівка, Голосіївські ставки, Китаївська пустинь.

У Голосієві є кілька ресторанів високого рівня, проте майже немає демократичних кафе і барів, тому жителі мікрорайону проводять вільний час у центрі міста чи ТРЦ Ocean Plaza. Одна з родзинок останнього – найбільший в Україні публічний акваріум.

Чого очікувати

Голосіїв – зелений оазис віддалік від міського шуму. Поряд розташувалися красиві ландшафтні парки, картинг, єдиний у Києві дельфінарій та іподром. За дві станції метро розмістився популярний ТРЦ із магазинами, кінотеатром та кафе.

У районі багато шкіл, дитячих садочків і вищих навчальних закладів. На Голосіївському проспекті є басейн «Дельфін», у кожному кварталі працюють відділення банків, невеликі продуктові магазини, аптеки і підприємства сфери послуг.

На що не розраховувати

На території мікрорайону відсутні великі супермаркети. Хороший і недорогий ринок є на сусідній «Деміївській», на «Либідській» – гіпермаркет «Ашан».

На Голосіївському проспекті часто бувають затори в бік центру, громадський наземний транспорт ходить не надто добре. Проте на метро до центральних станцій можна дістатися за 10–15 хвилин.

Архітектура мікрорайону

У Голосієві переважає старий житловий фонд, але останніми роками ведеться будівництво сучасних висотних споруд і житлових комплексів з ресторанами, салонами краси та фітнес-центрами на перших поверхах.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Голосіїво
≈ 12 000 грн
≈ 13 900 грн
≈ 18 500 грн
Всі 265 оголошень про оренду
Продаж квартир на Голосіїво
1 400 $/м²Всі 725 оголошень про продаж