Оболонський

Вітряні Гори

Всі мікрорайони

Вітряні гори – скромний масив на околиці Подільського району. За буйною зеленню тут ховаються просторі двори й симпатичні малоповерхові будинки з рудої цегли. Тут почуваєшся як удома.

Станції метро:

Оболонь
Мінська
Дорогожичі
Сирець

Історія Вітряних гір

Основна забудова Вітряних гір відбувалася в 1950–1960-х, хоча місцевість була відома ще в ХІХ столітті, коли тут розташовувалося господарство німецького фермера Вільгельма Крістера. У нього в гостях часто бували представники київської знаті й інтелігенції. Частіше за інших – Тарас Шевченко, котрий жив у сусідстві. За радянських часів Вітряні гори з інтелігентного передмістя перетворилися на класичний робітничий район – зручний, функціональний і охайний. Таким він лишається і дотепер.

Сусіди

На Вітряних горах досі живуть ті, хто заселились у сталінки ще в 1950-х, та їхні нащадки. Сусіди знають одне одного багато років і часто перемовляються кількома слівцями, зустрічаючись на вулиці чи в магазині.

У нечисленних нових висотках живуть здебільшого представники середнього класу й молоді городяни, власники свого першого житла в Києві. Їх приваблюють зелені зони, широкі вулиці та спокійна обстановка.

Стиль життя

У теплу пору року пишна зелень дерев приховує невисокі будинки Вітряних гір, і масив перетворюється на сад, гуляти яким – суцільне задоволення. Тут легко можна знайти місце для усамітнених піших прогулянок і відпочинку на лавці в затінку.

Із настанням вечора життя завмирає: місцеві жителі розходяться по домівках або прямують в інші райони у пошуках розваг. Вихідні дні мешканці масиву проводять у центрі, на тусовочній Оболоні або в розташованих у сусідстві парках Крістерова гірка й Кинь-Ґрусть. Гірка Крістера колись була садибою знаменитого німецького фермера, котрий прославився як розсудливий і щедрий поміщик. Сьогодні це симпатичний парк, де 2009 року провели реконструкцію.

Іще одна родзинка, розташована поруч із Вітряними горами, – міські скульптури Любові Муравйової. Розкидані на Виноградарі й на Вишгородському, вони заслуговують на увагу як локальні арт-об’єкти.

У 2017-му на проспекті Правди має відкритися величезний торгово-розважальний центр «Ретровіль» із фітнес-клубом, басейном і кінотеатром. Цей ТРЦ обіцяє пожвавити дозвілля мікрорайону.

Чого очікувати

Вітряних гір іще не дісталася масштабна нова забудова – поки вигляд мікрорайону визначають акуратні сталінки й затишні двори, в яких, як і перше, сушиться на мотузках білизна і пенсіонери відпочивають на лавках.

Цей привітний, екологічно чистий район – хороше місце для тихого сімейного життя. Тут мало машин і багато живописних, майже сільських вулиць.

На Межовій розташована престижна гімназія «Либідь», у сусідстві з нею – кілька загальноосвітніх шкіл, поліклініка та пологовий будинок. Інфраструктура на Вітряних горах розвинена не так добре, як у молодших районах, але тут є все необхідне: аптеки, банкомати, невеликі супермаркети і спортклуби, продуктові кіоски й овочеві ятки.

На що не розраховувати

Вітряні гори – один із небагатьох районів Києва, де немає великих супермаркетів, тому за чималими покупками місцеві жителі їздять на Оболонь, у «Караван» на Луговій або «Ашан» на Петрівці.

Маршруткою або тролейбусом з Вітряних гір можна виїхати як у центр, так і в інші кінці міста. Але добиратися доводиться доволі довго, до того ж у години пік дороги перевантажені, утворюються затори і тягучки.

Архітектура мікрорайону

Незважаючи на те, що більша частина тутешніх будинків – сталінки, на Вітряних горах раз по раз з’являються нові висотки з паркінгами і сучасною інфраструктурою довкола. Ціни тут значно нижчі, ніж на Оболоні, тому забезпечені кияни нерідко інвестують у нерухомість Вітряних гір.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Вітряних Горах
≈ 9 000 грн
≈ 9 200 грн
≈ 14 000 грн
Всі 66 оголошень про оренду
Продаж квартир на Вітряних Горах
1 200 $/м²Всі 218 оголошень про продаж