Святошинський

Відрадний

Всі мікрорайони

Відрадний – старий житловий масив на західній околиці Києва, знаний завдяки корпусам Національного авіаційного університету, Медмістечку та парку в козацькому стилі. Зелені двори, парки і швидкісний трамвай до центру роблять мікрорайон привабливим для життя.

Станції метро:

Нивки
Берестейська
Шулявська

Сусідні мікрорайони:

Історія Відрадного

Сучасний житловий масив Відрадний утворився в 1950–1960-х роках. Спочатку на території колишнього хутора виникла велика промислова зона, а за кілька років поряд із нею побудували перші багатоквартирні будинки. У них одержували квартири працівники промзони й інші кияни. Так утворився невеликий робітничий масив із фруктовим садом «Грушки» та озером у центрі – залишками хутора Відрадний. Тепер на місці саду розташований не менш зелений і красивий парк «Відрадний» – улюблене місце відпочинку місцевих жителів.

Сусіди

На Відрадному живе багато колишніх робітників – пенсіонерів, котрі за радянських часів трудилися на заводах і підприємствах промислової зони. Часто квартири передаються у спадок, завдяки чому чимало сусідів знають одне одного багато років, дружать сім’ями. У районі розташовані навчальні корпуси й гуртожитки Національного авіаційного університету, тому тут мешкає чимало студентів.

Стиль життя

Вдень на Відрадному багато молоді, що приїжджає на навчання в НАУ. На території університету є спортивний комплекс і парк, хороша кав’ярня. Там студенти пробувають перерви і час після занять.

Культурних і розважальних закладів на Відрадному майже немає, тому на дозвіллі місцеві жителі бувають у центрі або в парках – «Відрадному» й «Орлятко». Перший – більш упоряджений і популярний. В «Орлятку», на озері Інтеграл, є човнова пристань, де можна орендувати човен або катамаран, у «Відрадному» – тренажери та дитячий майданчик.

Із парком суміжний культурно-розважальний комплекс «Мамаєва слобода» – реконструкція козацького поселення XVIII століття з дерев’яною церквою, садибами, шинком та іншими етнографічними об’єктами. Святами тут проходять масштабні народні гуляння, на які приїжджають кияни з різних районів.

Чого очікувати

Тихий і зелений Відрадний – хороше місце для родин з малими дітьми та літніх людей. У районі багато живописних місць для піших прогулянок, є школи, дитячі садки, три великі спортивні комплекси: «Меридіан», «ДСК-3» і спорткомплекс НАУ, а також вуличні тренажери.

На Космонавта Комарова розташоване Медмістечко з дитячою та дорослою поліклініками, клінічною лікарнею, Центром мікрохірургії ока й Інститутом хірургії та трансплантології.

На Відрадному представлені всі види громадського транспорту, крім метро. На швидкісному трамваї зручно добиратися до центру, а із залізничної станції Київ-Волинський – за місто. Також тут пролягає лінія міської електрички, що сполучає масив з віддаленими районами Києва. Поряд розміщений аеропорт «Київ».

На що не розраховувати

На Відрадному мало великих супермаркетів, тому за значними покупками потрібно їздити в інші райони. Зате проспектами Комарова і Відрадним ходять безкоштовні автобуси в «Ашан», а на бульварі Лепсе працює відносно недорогий Відрадненський ринок. Майже в кожному кварталі є овочеві ятки та невеликі супермаркети.

Незважаючи на хорошу транспортну розв’язку, в години пік відсутність метро дається взнаки. Вранці й увечері основні дороги, що ведуть до центру і назад, перевантажені, і місцеві жителі марнують у заторах багато часу. До деяких районів доводиться діставатися двома, а іноді й трьома видами транспорту. Для автомобілістів ця проблема менш відчутна.

Архітектура мікрорайону

Відрадний забудовували в повоєнні роки, тому тут мало багатоповерхівок. Частина будинків – сталінки, решта – п’ятиповерхові будівлі хрущовського періоду, є невелика кількість нових споруд.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Відрадному
≈ 9 500 грн
≈ 8 500 грн
≈ 10 500 грн
Всі 182 оголошення про оренду
Продаж квартир на Відрадному
900 $/м²Всі 439 оголошень про продаж