Подільський

Виноградар

Всі мікрорайони

Виноградар зі зрослими вздовж доріг деревами й акуратними зеленими дворами приваблює поціновувачів спокійного та розміреного життя. Цей мікрорайон скидається на провінційне місто, хоча до шумного центру з модними закладами і бутиками звідси можна дістатися лише за 20 хвилин

Станції метро:

Оболонь
Мінська

Сусідні мікрорайони:

Історія Виноградаря

В 1935 році близько 50 гектарів сучасного житлового масиву Виноградар займали виноградники. В 1957-му, під час будівництва перших багатоповерхівок, ділянок для винограду не стало: на їхньому місці звели хрущовки, в яких оселилися робітники поблизьких заводів. Сучасного вигляду район набув у 1975–1987 роках. Забудовники намагалися зберегти пишну рослинність Виноградаря, тому масив і зараз виглядає дуже зелено.

Сусіди

Більшість жителів Виноградаря – ті, хто отримав тут безкоштовні квартири в 1970–1980-х, їхні діти й онуки. Багато родин мешкають на Виноградарі поколіннями, тому часто сусіди добре знають один одного. Невисокі ціни на оренду й розвинена інфраструктура приваблюють у район і численних квартиронаймачів.

Стиль життя

Вдень на вулицях Виноградаря тихо та спокійно. Місцеві жителі здебільшого працюють і проводять вільний час в інших районах міста.

У парку на проспекті Правди полюбляють гуляти мами з візочками, пенсіонери, власники собак. Уздовж проспекту Гонгадзе пролягає Виноградарський ліс із мотузковим парком і великим дитячим майданчиком. Тут влаштовують пікніки, займаються бігом і катаються на велосипедах. У лісі водяться білки, яких можна годувати просто з рук.

У районі є невелике озеро – Блакитне. Місцеві жителі в ньому не купаються, проте в теплу пору року приходять засмагати й улаштовувати пікніки.

Чого очікувати

На Виноградарі свіже повітря і багато дерев, район вважається екологічно чистим.

На масиві немає торгових центрів і гіпермаркетів, та проблем з покупками не виникає. На проспекті Свободи розташований один із найдешевших ринків Києва – «Виноградар», також тут чимало невеликих супермаркетів, аптек, поштових і банківських відділень. До більших магазинів і торгово-розважальних центрів «Караван» та Dream Town їхати лише кілька хвилин.

На що не розраховувати

На Виноградарі є кілька непоганих закладів, де можна випити кави чи повечеряти, та через обмежений вибір місцеві жителі все одно віддають перевагу поїздкам у центр чи на Оболонь. Великі фітнес-клуби та спортивні комплекси теж розташовані у сусідніх районах. Попри хорошу транспортну розв’язку й достаток маршруток, що рухаються в різних напрямках, у години пік на головних транспортних магістралях нерідко утворюються затори, і виїзд із району стає проблемою.

Архітектура мікрорайону

У районі переважає старий житловий фонд, новий будинків майже немає. Через це Виноградар виглядає несучасно. Але, на відміну від нових районів, тут багато дерев, завдяки чому масив стає по-домашньому затишним.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Виноградарі
≈ 8 000 грн
≈ 9 000 грн
≈ 12 000 грн
Всі 192 оголошення про оренду
Продаж квартир на Виноградарі
1 100 $/м²Всі 773 оголошення про продаж