Святошинський

Борщагівка

Всі мікрорайони

Незважаючи на віддаленість від центру, Борщагівка стала комфортним районом для молодих батьків, пенсіонерів і фрілансерів, у яких немає потреби щоранку їздити на роботу. Місцеві жителі люблять район за його парки, тихі малолюдні вулиці, неквапливий спосіб життя та розвинену інфраструктуру.

Станції метро:

Житомирська
Святошин

Сусідні мікрорайони:

Історія Борщагівки

Сучасну Борщагівку, як і більшість спальних районів Києва, забудовували в період із 1960-х по 1970-ті: звели багатоповерхові будинки, облаштували парки «Юність» та «Інтернаціональний», провели лінію швидкісного трамвая, що з’єднує масив із центром. У ті роки забудова не була щільною, тому в останні десятиріччя тут з’являються нові висотні будівлі й житлові комплекси, котрі змінюють зовнішній вигляд та інфраструктуру Борщагівки на краще.

Рідна Борщагівка

Сусіди

У старих будинках на Борщагівці жителі мешкають поколіннями. Тут багато пенсіонерів і літніх людей. Відтоді, як з’явилися комфортабельні й доступні помешкання, район приваблює молоді київські родини, для яких квартири у нових будинках – перше власне житло, та фрілансерів з інших районів.

Стиль життя

Борщагівка – віддалений від центру спальний мікрорайон, котрий порожніє у робочий час і пожвавлюється ближче до вечора. Упродовж дня на вулицях можна зустріти хіба школярів, мам із візочками і пенсіонерів, які гуляють у тінистих парках «Юність» та «Інтернаціональний».

Поблизу немає розмаїття місць для культурного дозвілля, заради якого місцеві жителі їздять у центр. Проте в парках є пересувні кав’ярні, а у нових кварталах – затишні цукерні та кафе на два столики. На площі в центрі мікрорайону розмістилися кілька мережевих кафе та кінотеатр «Лейпціг», а на Кільцевій – автомобільний кінотеатр «Кінодром». На стоянці просто неба щодня показують нові фільми, працює невеликий бар.

Поряд розташоване урочище «Совки» з лавками, стежками й асфальтованими алеями. Тут є футбольне поле, мотузковий парк, дитячий і спортивний майданчики, водяться білки, яких можна годувати з рук.

Чого очікувати

Борщагівка не задовольнить тих, хто хоче мати швидкий доступ до розваг, проте тут є все для комфортного життя: великий ринок, торговий центр, продуктові супермаркети та школи. На Кільцевій дорозі, що пролягає неподалік, розташовано чимало гіпермаркетів.

На перших поверхах висотних будівель працюють відділення банків, салони краси, стоматологічні кабінети, мовні школи і фітнес-зали. У дворах житлових комплексів та в парках встановлені сучасні дитячі майданчики.

Рух транспорту в мікрорайоні не надто інтенсивний, на вулицях тихо і не людно.

На що не розраховувати

У районі добре розвинена транспортна інфраструктура: із центром Борщагівку з’єднують лінія швидкісного трамвая, міські автобуси та маршрутні таксі. Проте на дорогу все одно доводиться витрачати не менш ніж півгодини. У години пік на основних магістралях майже завжди затори.

Архітектура мікрорайону

На Борщагівці переважають цегляні й панельні радянські будинки, у роки незалежності тут звели чимало нових будівель і комплексів.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Борщагівці
≈ 6 500 грн
≈ 8 900 грн
≈ 10 500 грн
Всі 213 оголошень про оренду
Продаж квартир на Борщагівці
900 $/м²Всі 445 оголошень про продаж