Дарницький

Бортничі

Всі мікрорайони

Бортничі оточені сосновим лісом, а в центрі масиву розташоване одне з найчистіших озер міста – Заплавне. Цей мікрорайон зберіг риси невеликого затишного передмістя з приватним сектором, дорогами-путівцями, зеленим живоплотом і голубниками.

Станції метро:

Бориспільська
Вирлиця
Харківська

Сусідні мікрорайони:

Історія Бортничів

Місцевість стала частиною Дарницького району майже 30 років тому, але на разі остаточно не сформувалась як столичний житловий масив. Мікрорайон віддалений від міської метушні, великих супермаркетів і торгово-розважальних центрів, тому тут тихо і зелено, ніби за містом.

Сусіди

Більшість населення мікрорайону становлять старожили , але після зведення у Бортничах нових будинків з’явились і нові жителі – молоді родини, яких приваблюють невисокі порівняно з іншими районами ціни на квартири та близькість природи.

Стиль життя

Бортничі – типовий спальний район: вдень, коли жителі роз’їжджаються у справах, вулиці порожніють, а назад у зелений мікрорайон із розміреним темпом життя містяни повертаються ближче до вечора.

Пляжі Заплавного – популярне місце відпочинку та риболовлі. На озері є волейбольний майданчик, влітку тут працюють водні атракціони. Трохи далі від пляжів можна побачити милих білих кіз.

Зелена вулиця Геофізиків і провулок із такою самою назвою притягають жителів різного віку. Тут прогулюються вздовж тополь або відпочивають у сквері геологічного підприємства «Північгеологія».

Найбільш нестандартна «родзинка» Бортничів – «Чорний замок». Колись у ньому були страхітливі скульптури, запалювані вночі факели й таблички з цитатами із книги Антона Шандора Ла-Вея, засновника організації «Церква Сатани». Місцева громадськість виступила проти. Із «замку» зняли демонічний декор, а поряд побудували церкву із золотим куполом-«цибулинкою».

Чого очікувати

Особливість Бортничів – ліс, що оточує мікрорайон майже з усіх боків. Сосни та ялини ростуть на вулицях й у дворах, тож тут відчутний аромат хвої і деревної смоли.

У мікрорайоні є музична школа та дві загальноосвітні, кілька дитячих садків. У дворах деяких будинків облаштовані сучасні дитячі майданчики.

На що не розраховувати

На разі Бортничі не можуть конкурувати зі старішими та розвиненішими спальними районами Києва. Тут немає великих супермаркетів і підприємств сфери послуг, не все гаразд із громадським транспортом. Крім того, поряд розташовані Бортницька станція аерації та сміттєспалювальний завод «Енергія», що забруднюють повітря в Бортничах і сусідніх мікрорайонах.

Архітектура мікрорайону

У Бортничах переважають хрущовська забудова і приватний сектор, але під час будівельного буму 2000-х у районі з’явилося кілька сучасних будинків із просторими квартирами та зручним плануванням. Ще кілька житлових комплексів нині зводять.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Бортничах
≈ 5 800 грн
≈ 8 600 грн
≈ 16 000 грн
Всі 21 оголошення про оренду
Продаж квартир на Бортничах
700 $/м²Всі 72 оголошення про продаж