Святошинський

Академмістечко

Всі мікрорайони

За кілька кроків від великої магістралі, проспекту Академіка Палладіна, ховаються тихі двори із садами, продуктовими магазинчиками та квітучими клумбами. Шумне неподалік метро, у глибині Академмістечко справляє зовсім інше враження.

Станції метро:

Академмістечко
Житомирська
Святошин

Сусідні мікрорайони:

Історія Академмістечка

Мікрорайон дістав назву від науково-дослідних інститутів різного спрямування, розташованих по всьому масиву. Забудова Академмістечка розпочалась у повоєнні роки: з’явились інститути, а поруч із ними – багатоквартирні будинки, зелені вулиці. Першими жителями району були академіки, професори, співробітники НДІ та їхні родини, згодом недороге житло привабило сюди і багатьох інших.

Сусіди

Жителі Академмістечка – молоді сім’ї, студенти, наукова інтелігенція поважного віку та квартиронаймачі, яких приваблює близькість трьох станцій метро водночас, налагоджене транспортне сполучення з центром і передмістям та досить низькі ціни на оренду житла.

Стиль життя

Віддаленість від центру і сусідство з передмістям вплинули на стиль життя мікрорайону. Академмістечко схоже радше на розташований неподалік зелений Ірпінь, ніж на спальний район великого міста. Тут відсутні ресторани та бутики, натомість є ліс і невеликі озера поблизу, біля яких пахне хвоєю.

Місцеві жителі люблять свій район, облаштовують сквери, самі висаджують квіти й улаштовують клумби. Завдяки їхнім зусиллям двори виглядають акуратними та доглянутими.

Одним з улюблених місць для прогулянок тутешніх жителів є бульвар Академіка Вернадського, що огинає мікрорайон по периметру і закінчується невеликою площею із пам’ятником Володимиру Вернадському.

На прилеглій до бульвару вулиці Семашка розташувалися кілька кафе з помірними цінами, а біля станції метро «Академмістечко» – McDonald's, місце зустрічі та відпочинку жителів усього мікрорайону.

У скверах імені Стуса і Пушиної вдень гуляють мами з дітлахами, а вечорами тут збирається молодь. На лавках у дворах сидять пенсіонери.

Чого очікувати

Академмістечко навряд чи підійде тим, хто полюбляє бути в центрі подій, та прагматики відшукають чимало його плюсів. Зелені насадження, розвинена транспортна інфраструктура, недорогі ринки та великі супермаркети – у мікрорайоні є все необхідне. На проспекті Перемоги розмістився чималий магазин плитки й сантехніки «Агромат».

Мікрорайон відомий завдяки великій кількості стокових магазинів і секонд-хендів, заради яких сюди приїжджають з усього міста. Біля станції метро «Академмістечко» розташований «Баул» – один із найбільших магазинів секонд-хенд у Києві.

На бульварі Академіка Вернадського є великий спортивний комплекс «Наука» з двома басейнами, стадіоном, тренажерним залом і тенісними кортами, а на вулиці Генерала Вітрука – тенісний центр «Антей» і стадіон «Темп».

Громадським наземним транспортом і міською електричкою з Академмістечка можна відносно швидко дістатися в різні райони Києва або за місто. На метро від кінцевої станції «Академмістечко» до центральної «Хрещатик» – 22–25 хвилин.

На що не розраховувати

«Академмістечко» й «Житомирська» – останні станції Святошинсько-Броварської лінії та місце пересадки на приміський транспорт, тому в районі метро завжди метушіння і гамір.

Архітектура мікрорайону

На Академмістечку є і приватний сектор, і старі малоповерхові будинки з невеликими квартирами та тихими зеленими подвір’ями, і сучасні висотні будівлі з просторими кімнатами.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Академмістечку
≈ 9 000 грн
≈ 10 800 грн
≈ 13 500 грн
Всі 68 оголошень про оренду
Продаж квартир на Академмістечку
1 000 $/м²Всі 268 оголошень про продаж