Новокодацький

Червоний Камінь

Всі мікрорайони

Компактний і зелений спальний житловий масив, без натовпів і машин. Перша з трьох частин Петровського району, яку побудували за проєктами кінця 60-х років.

Червоного Каменю

Історія

З появою залізниці наприкінці XIX століття Катеринослав перетворився на промисловий центр. Послідовний розвиток міста вздовж Дніпра в напрямку сучасної Заводської набережної зупинився: землі за залізницею з боку Нових Кодаків продали промисловцям для побудови підприємств. Навколо нових заводів точково будували тільки невеликі поселення для робітників. Продумана забудова територій Петровського району була розроблена лише в генплані 1956 року, коли в межах міста закінчилася земля під нове будівництво. На плавнях уздовж Дніпра ніхто не жив: не потрібно було зносити старий житловий фонд і переселяти людей, а можна було відразу будувати помешкання нового формату. Першим житловим масивом району став Червоний Камінь — у середині 1970 року зводити житлові будинки почали кращі будівельні бригади Дніпропетровська. Значну увагу приділяли підготовці території: ліквідували драговини й підвищили рівень ґрунту, щоби не було затоплень.

Червоний Камінь Дніпро
Льодова арена Дніпро

Назву Червоний Камінь отримав завдяки колишньому кар’єру, де видобували червоний граніт.

У нових багатоповерхівках квартири отримали робітники найближчих промислових підприємств, здебільшого заводу Петровського. Після розпаду Радянського Союзу помешкання з доступною вартістю привабили молоді сім’ї.

Стиль життя

Як і інші спальні райони, житловий масив активізується тільки вранці та ввечері в будні. Коли більшість їде на роботу, на Червоному Камені залишаються тільки молоді мами з дітьми й пенсіонери.

Житловий масив Червоний Камінь

З будівництвом масиву виріс сад «Червоний Камінь» — улюблене місце прогулянок і відпочинку місцевих. Продовжує зелену зону коса з виходом до річки, де можна ловити рибу чи влаштувати невеликий пікнік.

Коса на Червоному Камені
Сад "Червоний Камінь" Днипро

Архітектура

Проєкти зі створення рекреаційної зони й гідропарку не втілили в життя, тому архітектурним шедевром житловий масив не став. У середині 70-х років у Червоному камені почали зводити будинки з монолітного залізобетону — одні з перших у місті. Висота будівель Червоного Каменя — від 9 до 16 поверхів.

Мікрорайон Червоний Камінь
Мікрорайон Червоний Камінь Дніпро

Для створення комфортного середовища в забудові Червоного Каменя архітектори застосовували досвід, який отримали з інших житлових масивів регіону, — масив став більш компактним і продуманим у плані інфраструктури, інженерних мереж і транспортної доступності.

Мікрорайон Червоний Камінь в Дніпрі

Чого очікувати

Зелених зон на Червоному Камені не бракує — є сад і коса з виходом до річки. На місці кар’єру в саду організоване штучне озеро діаметром 200 метрів і глибиною 6–20 метрів, яке підживлюють місцеві джерела. У саду відкриті молодіжний парк, футбольне поле, пейнтбольний клуб, дитячі ігрові зони та скейт-парк для екстремальних видів спорту. На косі й березі Дніпра розташовані кілька закладів, картинг і футбольні поля.

Річка на Червоному Камені
Штучне озеро  Червоний Камінь
Штучне озеро  Червоний Камінь Дніпро
Молодіжний парк Червоний Камінь

З центром житловий масив з’єднує Заводська Набережна, проспект Свободи та Дніпровське метро — найкоротше у світі. У пішохідній доступності є невеликі супермаркети, аптеки, відділення банків. Є кілька шкіл і дошкільних установ.

Метро Червоний Камінь
Метро Червоний Камінь Дніпро

На що не розраховувати

Єдина пам’ятка округи — це парк. У дворах не передбачаються місця для паркування, тому жителі залишають автівки «як вийшло». Внутрішньоквартальне дорожнє покриття зруйновано й подекуди відсутнє. Посидіти в ресторані, походити по магазинах або сходити в кіно тут не вийде — за всім потрібно їхати в центр.

Частина Дніпра Червоний Камінь

Посидіти в ресторані, походити по магазинах або сходити в кіно тут не вийде — за всім потрібно їхати в центр.

Супермаркет АТБ Червоний Камінь
Оренда квартир на Червоному Камні
≈ 4 800 грн
≈ 7 500 грн
Всі 7 оголошень про оренду
Продаж квартир на Червоному Камні
600 $/м²Всі 106 оголошень про продаж