Шевченківський

Тополь

Всі мікрорайони

Житловий масив Тополя — це «південна брама» міста з боку Запорізького шосе. Один із найбільших житлових масивів, «місто в місті» та інфраструктурний осередок південної частини Дніпра. Звідки виникла назва достеменно не відомо, але архітектори вважають, що назвали масив на честь місцевих гаїв тополь — символу української народної поезії.

"Південна брама" міста Дніпро
Тополя 1

Історія

До Другої світової війни південним кордоном Дніпропетровська був район Підстанція, де стояли тільки самотні приватні будівлі та водонапірна вежа. Через бурхливий розвиток радянської промисловості наприкінці 60-х років Дніпропетровськ почав зростати від центру в усіх напрямках. Розширення на півдні було за Тополю. Створення житлового масиву вздовж Запорізького шосе почалося в 1973 році та продовжувалось частинами: так виник поділ на Тополю-1, Тополю-2 і Тополю-3. До кінця 70-х Тополя стала «містом у місті» з населенням майже 20 тис. осіб. У 1981 році кількість жителів зросла більш ніж у два рази — до 52 тис. осіб. Але за ударними темпами будівництва не встигали інфраструктура та благоустрій — бракувало дитячих садків, шкіл, крамниць та впорядкованих прибудинкових просторів. Після розпаду Радянського Союзу втілення грандіозних планів будівництва Тополі закінчилось. За період 90-х можна зазначити тільки відкриття кінотеатру «Січ» в 1994 році.

Кінотеатр «Січ» Дніпро

Сусіди

Квартири в будинках нового житлового масиву одержували всі за чергою: і військові, і вчителі, і працівники підприємств. Після розпаду Союзу ціни на квадратні метри привабили сім’ї з малими дітьми.

Осіння Тополя Дніпро

Стиль життя

Найактивніший рух у Тополях вранці, коли всі збираються на навчання й роботу. Вдень можна зустріти тільки літніх людей і молодих мам із колясками на дитячих майданчиках. У вихідні місцеві їдуть прогулятися до центру, у той час як мешканці інших районів приїздять в «Епіцентр» по товари для дому або в METRO по продукти.

Тополя восени
Дитячий майданчик на Тополі

Влітку жителі нижніх поверхів часто чують музику й пісні, що лунають із крамничок біля будинку. Тополю-1 і -2 оточує ланцюг гаражних кооперативів, де досі не лише ремонтують автівки, але і стукають воблою по табуретці та запивають рибу розливним пивом.

Тополя 1-2 в Дніпрі
Тополя 1-2 Дніпро

Архітектура

Архітектура Тополі — це типова багатоповерхова забудова 70-х і 80-х років. Будинки заввишки 9–16 поверхів зведені зі збірних залізобетонних елементів або зі стінами з білої силікатної цегли, іноді обкладені кольоровою бруківкою.

Архітектура Тополі
Архітектура Тополі  Дніпро

Візитівкою Тополі вважають червоно-білі будинки першого масиву вздовж Запорізького шосе. З того боку дороги переважають проммайданчики, складські приміщення й об’єкти інфраструктури заввишки в кілька поверхів.

Тополя 1  в Дніпрі

Поспіх під час будівництва задля перевиконання плану позначився на якості інфраструктури та комунікацій. Будинки масиву зведені на проблемних ґрунтах, що разом із низькою якістю водопровідних комунікацій і зливових систем призвело до масштабних зсувів наприкінці 90-х років.

Чого очікувати

Значна густота населення масиву сприяла розвитку інфраструктури: відкрилися супермаркети, невеликі продуктові крамниці, ринок, гіпермаркет METRO. Магазини, супермаркет і сервісні послуги розташовані в торговому центрі «Терра», а купити все для дому, дачі та ремонту можна у величезному «Епіцентрі». Також у 5 хвилинах їзди на авто розташований ТРЦ «Дафі», де є великий супермаркет, магазини одягу, дитячий центр і найкращий кінотеатр у місті — Multiplex IMAX. Молодим родинам подобається близьке розташування шкіл і дитячих садків.

Житловий масив Тополя в Дніпрі
Епіцентр Дніпро
Гіпермаркет METRO Дніпро
ТЦ Terra Дніпро

Тополя-3 — це тупик маршруток, тому можна доїхати в різні куточки міста без пересадок. До аеропорту з Тополі-3 їхати 10 хвилин на автівці. Власників машин потішить достатня кількість автосервісів, шиномонтаж, можливість купити або орендувати гараж у найближчих кооперативах.

Тополя-3

На що не розраховувати

У Тополі немає пам’яток, ресторанів, барів і місць для дозвілля. В окрузі немає парків, тому місцеві їздять гуляти до парку Шевченка, на набережну або в центр, що не близько. Деякі гуляють і влаштовують пікніки в Тунельному байраку або в зеленій зоні на південному заході від Тополі-2.

Через значну густоту населення в години пік транспорт перевантажений: проїхавши від Тополі-3 до Тополі-1 маршрутка буде вже повною. Гаражів бракує, а їхня ціна сягає 150 тис. грн, тому у дворах є стихійні стоянки. Стан прибудинкових територій усієї Тополі залишає бажати кращого.

Житловий масив Тополя
Житловий масив Тополя Дніпро
Оренда квартир на Тополі
≈ 5 200 грн
≈ 7 000 грн
≈ 8 000 грн
Всі 34 оголошення про оренду
Продаж квартир на Тополі
600 $/м²Всі 274 оголошення про продаж