Шевченківський

Титова

Всі мікрорайони

Титова — один із мікрорайонів, побудованих для ПМЗ, частина колишньої «космічної брами» Дніпра. Вулиця має всього кілька кварталів, але відіграє важливу роль у структурі південної частини міста: тут замикаються магістралі вулиці Робочої, проспектів Олександра Поля й Богдана Хмельницького. Ще Титова — це частина магістралі Криворізької вулиці-Титова-Зоряний бульвар-Запорізьке шосе з виходом до Підстанції.

Титова

Історія

У післяреволюційне десятиріччя завдяки розвитку промисловості місто зростало і вмістило в себе землі, які раніше вважали околицею. Історія мікрорайону починається у 20-х роках XX сторіччя, коли територію на пагорбі забудували малоповерховими будинками. Усе змінилося після Другої світової війни. У 1944 році заснували Південний машинобудівний завод, який у перші роки існування випускав автокрани, автонавантажувачі, самоскиди, вантажівки. У 1951 році його передали Міністерству оборони СРСР для серійного виробництва ракет Сергія Корольова. Так мирний автомобільний завод перетворився на стратегічне підприємство, а Дніпропетровськ став «закритим містом» до 1987 року. Одночасно з новими корпусами заводу побудували селища для працівників підприємства. Вулиця Титова належала до Верхнього селища, яке активно забудовували наприкінці 50-х років. Перша назва вулиці була Паркова. Згодом, з огляду на специфіку району, вулицю перейменували на честь Германа Титова — другої людини у світі, яка здійснила орбітальний космічний політ.

Сусіди

Квартири в будинках мікрорайону отримувала промислова інтелігенція — працівники Південного машинобудівного заводу. Поряд досі мешкають представники космічної індустрії: інженери, очільники виробництв і інші співробітники ПМЗ. Розвинена інфраструктура району з продуманим радянським плануванням житлових просторів приваблює комфортом нових мешканців.

Титова Дніпро

Стиль життя

Уся активність починається й закінчується на вулиці Титова. Тут об’єднуються всі паралельні напрямки з центру, тому рух активний і вдень і вночі. На перших поверхах відкриті крамниці, аптеки, відділення банків, сервісні послуги та інші об’єкти інфраструктури.

Перехрестя проспекту Олександра Поля Дніпро
Титова  в Дніпрі

Чим далі від Титова — тим тихіше. Звуки проїжджої частини перемежаються хіба що дитячими голосами під час ігор. У дворах також можна знайти аптеку, крамничку або намет із фруктами, але не так часто, як на Титова.

Титова восени
Титова восени Дніпро
Осінній Титова

Гуляти на свіжому повітрі місцеві ходять до парку 40-річчя визволення Дніпра, парку ім. Богдана Хмельницького або «Зеленого гаю» біля стадіону «Метеор». У парку «Зелений гай» провели реконструкцію: вихідними показують кіно, обладнали дитячі майданчики й місця для пікніків, а взимку заливають ковзанку і спускаються з гірок на тюбах.

Парк Зелений гай на Титова
Парк Зелений гай Дніпро
Парк Зелений гай на Титова Дніпро
Парк Зелений гай Титова
Парк Зелений гай на Титова в  Дніпрі

Архітектура

Повоєнна хвиля забудови району стартувала в 50-х роках із п’ятиповерхових цегляних будинків. Тоді вже почали «боротьбу з архітектурними надмірностями» сталінської епохи, але в деяких будинках ще можна побачити залишки сталінського ампіру: високі стелі, ліпнину, барельєфи й вінчаючи карнизи. З введенням нових правил прикрашати будівлі стало складно через брак матеріалів і фінансування. Але архітектори намагалися, що помітно в оформленні п’ятиповерхівок уздовж вулиці Титова.

Архітектура Дніпро
Архітектура в Дніпрі
Массив Титова в Дніпрі

ПМЗ був найбагатшим підприємством у місті, тому обростав власною інфраструктурою. У 1966 році урочисто відкрили стадіон «Метеор» на 30 тис. посадкових місць із зеленим килимом футбольного поля, гаревими легкоатлетичними доріжками й секторами, численними ігровими майданчиками та спортивним залом. До того ж при відомстві ПМЗ були побудовані дитячі садки, школи та лікарня.

Стадіон Метеор Титова
Школа №89 Титова Дніпро
Поліклініка №1 Титова в Дніпрі
Клуб спортивного плавання "Метеор" на Титова
Клуб спортивного плавання "Метеор" на Титова Дніпро

Найзначнішою будівлею вулиці Титова був кінотеатр. Його звели в 1963 році і прикрасили величезним панно космічної тематики. Як і іншим об’єктам ПМЗ, назву дали космічну — «Супутник». У 2004 році провели капітальну реконструкцію: залу розширили, поновили хол. Наразі кінотеатр перезапустили у форматі концертного залу: тепер тут проводять виступи, демонструють мюзикли і спектаклі. Колись найбільший у місті кінотеатр ховається на другому плані за будівлею якогось кафе — композиційні наслідки 90-х.

Колишній кінотеатр Супутник на Титова
Колишній кінотеатр Супутник на Титова Дніпро

У 80-х роках продовжили розвиток квартальної інфраструктури та побудували панельні багатоповерхівки заввишки 9–16 поверхів. Усередині території проклали систему пішохідних алей і доріжок, обладнали майданчики для відпочинку. Мережа під’їзних шляхів передбачала цілковите розвантаження від транспорту, що надзвичайно важливо для розташування шкіл і дитячих установ всередині мікрорайону й безпеки пересування дітей маршрутом від житлового будинку до школи.

Багатоповерхівки на Титова
Багатоповерхівки на Титова Дніпро
Багатоповерхівки на Титова в Дніпрі

На території мікрорайону забудовники знаходять місце для нових житлових комплексів, як-от для «Атмосфери» та «Будинку на Титова» з панорамними вікнами й компактними подвір’ями. Інфраструктурним вузлом став торговий центр Apollo, який відкрили у 2009 році.

ЖК Атмосфера Дніпро
ЖК Дом на Титова
ЖК Дом на Титова Дніпро

Чого очікувати

Найважливіша особливість мікрорайону — це зручна транспортна розв’язка: можна швидко дістатися в будь-яку частину міста як автівкою, так і громадським транспортом. Навколо все в пішохідній доступності — кілька шкіл і дитячих центрів, сервісні послуги, крамниці та торговельні точки. Район Титова оточують 3 парки, тому є де погуляти на свіжому повітрі.

Парк на Титова Дніпро
Парк на Титова

Головний інфраструктурний вузол Титова — торгово-розважальний комплекс Appolo. У ТРЦ відкрито найбільший у місті Varus, фітнес-клуб, ресторан, магазини одягу та взуття, ювелірних виробів, текстилю, білизни, шкіргалантереї, сувенірів, посуду, преси, товарів для полювання, зоотоварів та інші. У двох кварталах від вулиці Титова працює ще один торговий центр — «Славутич».

ТРЦ Апполо на Титова
ТРЦ Апполо на Титова Дніпро
ТРЦ Апполо на Титова в Дніпрі

На що не розраховувати

Хоча мікрорайон Титова й не вважають спальним, він має типові «спальні» недоліки: щільна забудова, панельні будинки, невпорядковані двори. Уздовж вулиці Титова можна помітити постійний рух людей і транспорту, які їдуть в інші райони міста. Старі комунікації даються взнаки: після тривалих осінніх дощів або навесні постійно щось ремонтують чи перекопують якусь вулицю. Стоянок і гаражів поруч бракує, тому автівки залишають скрізь — на газонах, під вікнами, на тротуарах.

Масив Титова
Масив Титова Дніпро

Крім стадіону «Метеор» і реконструйованого парку Зелений Гай, в окрузі немає пам'яток. Не дивлячись на близькість ТРК Apollo і ТЦ «Славутич», пройтися по магазином місцеві жителі їздять в «Дафі» або в центр.

Парк на масиві Титова
В парку на масиві Титова
Оренда квартир на Титова
≈ 8 000 грн
≈ 7 900 грн
≈ 10 400 грн
Всі 50 оголошень про оренду
Продаж квартир на Титова
700 $/м²Всі 108 оголошень про продаж