Один із «молодих» житлових масивів міста: світлий, яскравий, зручний, з чудовими краєвидами на Дніпро і правий берег. Житловий масив Сонячний — візитівка лівого берега й доповнення до містобудівного ансамблю центральної частини міста навколо річки.
Назву житловий масив отримав через сонячне світло, що осяює берег з 10 ранку й до самого заходу.
Проект детального планування району житлового масиву був створений на початку 60-х років і входив до програми освоєння незабудованих територій. Лівий берег біля річки не був впорядкованим, тому там тільки подекуди розташовувалися приватні будинки — ані доріг, ані комунікацій. У 1967 році урочисто відкрили Новий автомобільний міст через Дніпро, який надав району проспекту Правди вузлове значення. Перед архітекторами стояло завдання організувати простір навколо нової транспортної магістралі, створити впізнаваний образ міста і сформувати обрис лівого берега.
Сучасний житловий масив Сонячний входив до складу мікрорайону Лазурний, який цілковито реалізувати не вдалося. До будівництва Сонячного приступили на початку 70-х років. Територія була проблемною через сезонні затоплення й повені, тому під час підготовчих робіт засипали заболочені ділянки та штучно намили рівень ґрунту. У міру того, як велось будівництво житлового масиву, почали братися й за набережну — посадили дерева, облаштували сходи й упорядкували пляж. Сонячний доповнив архітектурний ансамбль центральної частини, у якій Дніпро став головною магістраллю міста.
Сонячний ні прикріплений жорстко до якогось із підприємств, тому в нових будинках оселялись не тільки працівники заводів, а й інженери чи представники середнього класу. Зараз квартири на Сонячному придбають молоді сім’ї й ті, кому важлива близькість до центру міста або району Слобожанського проспекту.
Житловий масив доволі активний — густота населення висока, тому в окрузі багато невеликих крамниць і побутових сервісів. Здебільшого місцеві їздять працювати в центр і прицентральні райони, тому помітна маятникова міграція. Щоби посидіти в ресторані або барі й походити по магазинах також їдуть у центр.
Для прогулянок реконструювали набережну, де можна влаштувати пікнік в альтанці на березі. З того боку Нового моста розташований Воронцовський пляж — один із кращих у місті.
Сонячний зводили в період буму будівельних комбінатів, тому в районі багато панельних будинків. Впізнаваності масиву надають чотири будівлі заввишки в 16 поверхів, які були спрямовані торцями до Дніпра й обличковані жовтою плиткою — у колір променів сонця. До розпаду Союзу на торцевій частині були розташовані великі червоні літери КПРС із підсвічуванням: за партією Сонце — радянський політичний символізм.
На півночі масиву розташовані панельні й цегляні хрущовки заввишки в 3–4 поверхи. На вулиці Мурманській розмістилися триповерхові «сталінки» з невеличкими балконами й високими стелями, скромно прикрашені елементами класицизму 30-х років.
За проєктом «вишенькою» Сонячного повинен був стати багатоповерховий готель, але його не побудували. На місці готелю тільки у 2007 році відкрили ТРЦ «Вавилон»: у баштах заввишки в 7 поверхів розташовані офіси, а в стилобатній частини — торговий центр.
У Сонячному розвинена інфраструктура — достатньо дитячих садків, шкіл та позашкільних занять. Відкрито супермаркети й невеликі крамнички. У торговому центрі «Вавилон» працюють супермаркет, відділення банків, офісні приміщення, магазини й кафе.
Головна особливість будинків першої лінії — приголомшливий краєвид на правий берег: Монастирський острів, парк Шевченка, архітектурний ансамбль Нагірного й Центрального районів. Набережна Сонячного не така довжелезна й упорядкована, як на правому березі, але гуляти там приємно в будь-яку пору року.
Сонячний має типові недоліки спальних районів: щільна висотна забудова, значна густота населення. Деякі будинки розташовані настільки близько, що майже не залишається територій для прибудинкових просторів. У всьому районі не знайти тихого затишного дворика, вулиці між будинками транзитні, прибудинкова територія перевантажена автівками. Квіти під вікном перших поверхів — виняток, а не правило. Гуляючи дворами, можна зустріти старі металеві гаражі та залишки колишніх дитячих майданчиків.
Навколо немає кав’ярень, барів та ресторанів. Опріч набережної, немає пам’яток і місць для прогулянок. Але ці недоліки скрашує близькість центру міста.