Амур-Нижньодніпровський

Сонячний

Всі мікрорайони

Один із «молодих» житлових масивів міста: світлий, яскравий, зручний, з чудовими краєвидами на Дніпро і правий берег. Житловий масив Сонячний — візитівка лівого берега й доповнення до містобудівного ансамблю центральної частини міста навколо річки.

Назву житловий масив отримав через сонячне світло, що осяює берег з 10 ранку й до самого заходу.

Вид на мікрорайон Сонячний

Історія

Проект детального планування району житлового масиву був створений на початку 60-х років і входив до програми освоєння незабудованих територій. Лівий берег біля річки не був впорядкованим, тому там тільки подекуди розташовувалися приватні будинки — ані доріг, ані комунікацій. У 1967 році урочисто відкрили Новий автомобільний міст через Дніпро, який надав району проспекту Правди вузлове значення. Перед архітекторами стояло завдання організувати простір навколо нової транспортної магістралі, створити впізнаваний образ міста і сформувати обрис лівого берега.

Міст через Дніпро  Сонячний

Сучасний житловий масив Сонячний входив до складу мікрорайону Лазурний, який цілковито реалізувати не вдалося. До будівництва Сонячного приступили на початку 70-х років. Територія була проблемною через сезонні затоплення й повені, тому під час підготовчих робіт засипали заболочені ділянки та штучно намили рівень ґрунту. У міру того, як велось будівництво житлового масиву, почали братися й за набережну — посадили дерева, облаштували сходи й упорядкували пляж. Сонячний доповнив архітектурний ансамбль центральної частини, у якій Дніпро став головною магістраллю міста.

Сусіди

Сонячний ні прикріплений жорстко до якогось із підприємств, тому в нових будинках оселялись не тільки працівники заводів, а й інженери чи представники середнього класу. Зараз квартири на Сонячному придбають молоді сім’ї й ті, кому важлива близькість до центру міста або району Слобожанського проспекту.

Парк масив Сонячний
На Сонячному  масиві Дніпро

Стиль життя

Житловий масив доволі активний — густота населення висока, тому в окрузі багато невеликих крамниць і побутових сервісів. Здебільшого місцеві їздять працювати в центр і прицентральні райони, тому помітна маятникова міграція. Щоби посидіти в ресторані або барі й походити по магазинах також їдуть у центр.

Снячний
На Сонячному  масиві

Для прогулянок реконструювали набережну, де можна влаштувати пікнік в альтанці на березі. З того боку Нового моста розташований Воронцовський пляж — один із кращих у місті.

Воронцовський пляж Дніпро
Набережна Сонячний
Воронцовський пляж у Дніпрі

Архітектура

Сонячний зводили в період буму будівельних комбінатів, тому в районі багато панельних будинків. Впізнаваності масиву надають чотири будівлі заввишки в 16 поверхів, які були спрямовані торцями до Дніпра й обличковані жовтою плиткою — у колір променів сонця. До розпаду Союзу на торцевій частині були розташовані великі червоні літери КПРС із підсвічуванням: за партією Сонце — радянський політичний символізм.

Масив Сонячний
Масив Сонячний Дніпро
Масив Сонячний у Дніпрі
Архітектура Сонячний

На півночі масиву розташовані панельні й цегляні хрущовки заввишки в 3–4 поверхи. На вулиці Мурманській розмістилися триповерхові «сталінки» з невеличкими балконами й високими стелями, скромно прикрашені елементами класицизму 30-х років.

Архітектура Сонячний Дніпро

За проєктом «вишенькою» Сонячного повинен був стати багатоповерховий готель, але його не побудували. На місці готелю тільки у 2007 році відкрили ТРЦ «Вавилон»: у баштах заввишки в 7 поверхів розташовані офіси, а в стилобатній частини — торговий центр.

ТРЦ Вавилон Сонячний
Фонтан на Сонячному

Чого очікувати

У Сонячному розвинена інфраструктура — достатньо дитячих садків, шкіл та позашкільних занять. Відкрито супермаркети й невеликі крамнички. У торговому центрі «Вавилон» працюють супермаркет, відділення банків, офісні приміщення, магазини й кафе.

На Сонячному масиві в Дніпрі
АТБ на Сонячному

Головна особливість будинків першої лінії — приголомшливий краєвид на правий берег: Монастирський острів, парк Шевченка, архітектурний ансамбль Нагірного й Центрального районів. Набережна Сонячного не така довжелезна й упорядкована, як на правому березі, але гуляти там приємно в будь-яку пору року.

Набережна  Сонячний масив
Краєвид на правий беріг із Сонячного

На що не розраховувати

Сонячний має типові недоліки спальних районів: щільна висотна забудова, значна густота населення. Деякі будинки розташовані настільки близько, що майже не залишається територій для прибудинкових просторів. У всьому районі не знайти тихого затишного дворика, вулиці між будинками транзитні, прибудинкова територія перевантажена автівками. Квіти під вікном перших поверхів — виняток, а не правило. Гуляючи дворами, можна зустріти старі металеві гаражі та залишки колишніх дитячих майданчиків.

Сонячний частина Дніпра
Масив Сонячний частина міста Дніпро

Навколо немає кав’ярень, барів та ресторанів. Опріч набережної, немає пам’яток і місць для прогулянок. Але ці недоліки скрашує близькість центру міста.

Масив Сонячний частина Дніпра
Оренда квартир на Сонячному
≈ 5 000 грн
≈ 10 400 грн
≈ 8 500 грн
Всі 14 оголошень про оренду
Продаж квартир на Сонячному
800 $/м²Всі 84 оголошення про продаж