Самарський

Придніпровськ

Всі мікрорайони

«Місто енергетиків», колишнє місто-супутник Дніпра, а зараз затишний житловий масив. Придніпровськ відомий відокремленістю, зеленими вулицями, малоповерховою сталінською забудовою і пляжем.

Придніпровськ

Історія

Придніпровськ — історична місцевість і символ битви за Дніпро: восени 1943 року бійці Червоної Армії форсували річку з острова і звільнили місто. Після закінчення Другої світової війни в Дніпрі продовжився промисловий розвиток, що вимагало нових джерел енергії й тепла. У 1952 починається будівництво найбільшої в країні Придніпровської ДРЕС разом із селищем міського типу на 18 тис. осіб.

Придніпровська ТЕС

До ДРЕС територія Придніпровська була пустирем без питної води й доріг. Задля будівництва станції острів перетворили на півострів, проклали бетонні шляхи та провели газ. З розвитком міста з’явилися якірні об’єкти інфраструктури тієї епохи: палац культури, кінотеатр, поліклініка, магазини й навчальні заклади. За час існування Придніпровськ декілька разів змінював статус: спочатку це було селище, потім — місто, а в 1977 році він став житловим масивом Дніпропетровська. Остаточно Придніпровськ із містом пов’язав Південний міст, який відкрили у 2000 році.

Південний міст  Придніпровськ

Сусіди

Спершу селище населяли енергетики та будівельники — перші будували станцію й місто, а інші працювали на ДРЕС. Згодом розвинена інфраструктура зразкового соціалістичного містечка привабила мешканців навколишніх селищ — так виник прихований поділ на місцевих і приїжджих.

Стиль життя

Жителі Придніпровська цінують масив за спокійні й тихі вулиці. Парк, причал, центральні алеї та пляж — улюблені місця для прогулянок і відпочинку. Багато родин поколіннями працюють на станції, продовжуючи традиції міста. В окрузі досить місць для риболовлі, а в приватному секторі деякі побудували дачі.

Житловий масив Придніпровськ

До відкриття Південного моста Придніпровськ був відокремленим містечком «на тому березі» Дніпра. Тепер придніпровці без проблем їздять на навчання або роботу, наприклад, до Перемоги-4 — 10 хвилин на автівці. Також часто ходять маршрутки з центру і з вокзалу через Усть-Самарський міст.

Масив Придніпровськ в Дніпрі

Архітектура

Житловий масив можна умовно поділити на три частки: стару, середню й нову. Старий Придніпровськ — «місто енергетиків» на півдні. Характерна забудова цієї частини — охайні вулиці з невеликими будинками висотою 1–3 поверхи, що мають риси сталінського класицизму. Прикрашає стару частину масиву Палац культури Придніпровської ТЕС — масивна класична споруда з колонами, декоративною ліпниною і скульптурами. Від площі до Дніпра спускається широка паркова алея.

Придніпровськ Дніпро
Масив Придніпровськ Дніпро
Придніпровськ в Дніпрі
Палац культури Придніпровської ТЕС

Середня частина — це ділянка між вулицями Роторною й Космонавтів. Вона наполовину складається з приватного сектору, а інша частина — пізніша забудова з типовими цегляними будинками заввишки 4–5 поверхів.

Житловий масив Придніпровськ Дніпро

Нова частина Придніпровська — дома, що були зведені з 1970 до 1980 роки. У цей період будували дніпропетровські мікрорайони, тому частина схожа на Лівобережний, Червоний Камінь та інші: багатоповерхівки заввишки 9 поверхів, напівзакриті прибудинкові простори, типові мережі вулиць. Недоліки застарілого житлового фонду кожен мешканець намагається подолати самостійно, тому дома рясніють різнобарвним оздобленням із пінобетону й пінопласту.

Масив Придніпровськ

Чого очікувати

Місцевої інфраструктури досить для повсякденного життя — є супермаркети, аптеки, поліклініка, відділення банків, школи й дитячі садки. Якщо чогось бракує — завжди можна з’їздити на правий берег. Навесні масив розквітає, і навколишня зелень скрашує недоліки архітектури та інфраструктури.

Придніпровськ — житловий масив Дніпра
Супермаркет АТБ в Придніпровську
Дитячий майданчик Придніпровськ

На що не розраховувати

Придніпровськ — житловий масив промисловців, у якому подекуди час зупинився: можна побачити старі вивіски й крамниці радянського зразка. Тут свій темп життя, немає торгових центрів і офісних приміщень. На роботу й навчання жителі їздять на правий берег, що потребує часу. Також не вистачає місць для дозвілля: немає ресторанів, барів, кондитерських і кав’ярень. Не вийде і пройтися по крамницях.

Житловий масив Придніпровськ в Дніпре

Асфальтове покриття на автошляхах не мінялося з часів Радянського Союзу, а в приватному секторі досі є вулиці з ґрунтовими дорогами. Забудова масиву не передбачала таку кількість машин, тому здебільшого мешканці залишають автівки на газонах біля будинків.

Частина Дніпра Придніпровськ
Оренда квартир на Придніпровську
≈ 9 000 грн
≈ 6 800 грн
Всі 3 оголошення про оренду
Продаж квартир на Придніпровську
500 $/м²Всі 50 оголошень про продаж