Соборний

Перемога

Всі мікрорайони

Перемога — найзручніший житловий масив в акваторії Дніпра з автономною інфраструктурою, виразною радянською архітектурою, пляжами й зеленими зонами вздовж річки.

Сусідні мікрорайони:

Перемога

Історія

Житловий масив Перемога розташований на території двох історичних місцин — Мандриківки (Перемога 1–3) і Лоцманської Кам’янки (Перемога 5–6). Мандриківка — це козацьке селище, яке почало зростати з появою Катеринослава й увійшло до його складу наприкінці XIX сторіччя. Лоцманська Кам’янка — це козацьке село, де жили лоцмани — провідники суден порогами Дніпра. Територія Лоцманки увійшла до складу Дніпропетровська вже за часів будівництва житлового масиву Перемога. У 60-х роках Дніпропетровськ став промисловим мегаполісом, кількість населення наближалася до мільйона. На початку 70-х стартувала активна забудова берега Дніпра на схід від головного пагорба, який відомий зараз як Нагірний район. Уся територія Перемоги лежить на проблемних узбережних породах, тому потрібні були додаткові роботи задля намиву ґрунту. Перші панельні будинки заввишки 9 поверхів звели в 1969 році. У 1971 почалося будівництво біля Лоцманської Кам’янки. Завдяки активній забудові 70-х і 80-х років з’явився найбільший житловий масив міста, об’єднаний спільною концепцією й інфраструктурою. У травні 1975 року Мандриківській і Лоцманський масиви поєднали й назвали Перемогою на честь 30-річного ювілею перемоги в Другій світовій війні.

Перемога побудована з урахуванням концепції радянського розподілу територій: центр — для історичної малоповерхової забудови та поодиноких висотних будинків, а решта районів — висотні житлові масиви. Архітектори проєктного інституту «Дніпрогромадпроект» ще за Брежнєва жартували, що Дніпропетровськ будують довкола старого Катеринослава.

Сусіди

Радянські ЗМІ рекламували Перемогу як могли — знімали відео й писали величальні статті. Масив позиціювали як новацію радянської архітектури, тому тут купували квартири заможні родини. Зараз Перемога залишається зручним, зеленим і дорогим районом Дніпра.

Район Перемога Дніпро

На Перемозі 1–3 багато молоді завдяки корпусам вишів і гуртожитків. Розвинена дитяча інфраструктура на Перемозі 4–6 приваблює молоді сім’ї.

Стиль життя

Проти інших житлових масивів міста, Перемога — це курорт. Набережна інтегрована в життя місцевих: уздовж неї катаються на велосипедах, влаштовують пікніки в затінку дерев, відвідують пляжі. На березі Дніпра ще з 90-х відкриті гарні ресторани, пляжні клуби, спортивні центри. Наприклад, тут працює аквапарк, воднолижний стадіон, центри оренди водного транспорту. Жителі Перемоги частіше за інших виходять на пробіжку — набережна ідеальна для бігу, адже є зручні маршрути, а річкова свіжість допомагає бігти довше.

Набережна масив Перемога
Вartolomeo river resort Дніпро
Дитячий майданчик масив Перемога
Аквапарк Дніпро

Також на Перемозі є коса з пляжами й каналами для професійного веслування. У районі Перемоги 6 відкрили спортивно-вітрильний і культурний центр «Січ», де можна прогулятися, орендувати каяк і сап, припаркувати яхту, а на вихідних сходити на фестиваль, ярмарок або концерт.

Вейк-парк Сентоса Дніпро
Вейк-парк Сентоса у Дніпрі

З іншого боку масиву — урочище Тунельний байрак, де працює парк розваг «Лавина». Взимку в «Лавині» катаються на лижах, бордах і тюбах, а влітку проводять національні свята та фестивалі. На Перемозі також є бізнес-центри з офісними приміщеннями великих компаній, як-от головний офіс «ПриватБанку».

Головний офіс  Приват-Банку в Дніпрі
Бізнес-центр Куб Дніпро
Бізнес-центр Куб у Дніпрі

У свята й вихідні активний рух на головній магістралі вщухає, тому уздовж набережної катаються на мотоциклах, а по тротуарах — на велосипедах.

Вулиці на масиві Перемога

Архітектура

Житловий масив Перемога здебільшого забудований типовими панельними будинками заввишки 9–16 поверхів. Переваги району — продумана мережа вулиць і інфраструктура. Архітектурною ознакою 70-х років було співвідношення форм будівель, архітектурний ансамбль, використання кольорового оздоблення й оригінальних пластичних елементів. Наприклад, «балкони-вітрила» в 16-ти поверхових будинках і жовті торці висоток.

Масив Перемога Дніпро

Західна частина масиву межує з приватним сектором старої Мандриківки, де здебільшого розташовані невеликі приватні домівки в 1–2 поверхи. Будинок за адресою проспект Героїв, 12 — один із найдовших в Україні. Дніпровський «китайський мур» оточує масив і займає половину проспекту Героїв. Довжина будинку майже 1300 метрів — це три зупинки громадського транспорту.

Дніпровський «китайський мур»
Дніпровський «китайський мур» масив Перемога

Також на Перемозі були зведені перші в місті хмарочоси — 28-поверхові вежі на проспекті Героїв. Наприкінці 70-х років будинки поєднали в собі новації будівельних процесів і технічного оснащення.

Перші хмарочоси  в Дніпрі

У 1983 році команда архітекторів Перемоги здобула Державну премію Радянського Союзу в галузі архітектури, а житловий масив увійшов до переліку пам’яток архітектури союзного значення. Будують нові житлові комплекси. Наприклад, каскадний «П’ятий континент», скляний River Park або Victory Hall з краєвидом на масив. Масштабним стане проєкт Bartolomeo Resort Town: житло еліт-класу з концепцією «місто в місті» буде подібним до європейського курорту.

ЖК «П’ятий континент» Дніпро
ЖК River Park  в Дніпрі

Чого очікувати

Згодом інфраструктура Перемоги суттєво розрослася — купити продукти можна в супермаркетах різних торгових мереж або на невеликих ринках, а товари для дому — у спеціалізованих крамницях. Вистачає дитячих садків, шкіл, додаткових позашкільних занять спортом, музикою або іноземними мовами. Громадський транспорт ходить регулярно в усі частини Дніпра.

Футбольне поле масив Перемого
СК Восход Дніпро
Фонтан масив Перемога Дніпро
Масив Перемога осінь
Ринок масив Перемога

Для тих, хто хоче свій будинок у межах міста, у західній частині масиву розташований приватний сектор, де можна придбати домівку або ділянку під будівництво.

На що не розраховувати

Усе ж Перемога залишається житловим масивом із типовою забудовою й типовими проблемами. «Кам’яні джунглі» кварталів схожі ніби близнюки, прибудинковий простір загромадили автівками, густота населення занадто велика. На межі з приватним сектором асфальтове покриття частково зруйновано, тому після дощу дороги перетворюються на озера.

Житловий масив Перемога
Житловий масив Перемога в Дніпрі
Житловий масив Перемога Дніпро

Проспект Героїв і вулиця Набережна Перемоги в будні перевантажені трафіком, тому якщо будинок на першій лінії, — готуйтесь до гоміну проїжджої частини.

Вулиці масиву Перемога

На Перемозі немає великих торгово-розважальних комплексів та гіпермаркетів, як-от «Епіцентр», — тому місцеві їздять у «МОСТ» або в «Епіцентр» і METRO Cash & Carry на Тополю. Також немає кінотеатрів, барів і нічного життя — усе в центрі.

Перемога Дніпро
Оренда квартир на Перемозі
≈ 7 000 грн
≈ 8 000 грн
≈ 9 500 грн
Всі 144 оголошення про оренду
Продаж квартир на Перемозі
800 $/м²Всі 631 оголошення про продаж