Шевченківський

Нагорний

Всі мікрорайони

Нагірний та Табірний (Лагерний) мікрорайони — це майже центр: історична частина міста, осередок навчальних закладів, музеїв, гастроінфраструктури й місць для прогулянок.

Сусідні мікрорайони:

Спуск по проспекту Дмитра Яворницького Нагірний Дніпро
Спуск по проспекту Дмитра Яворницького Нагірний

Трохи історії

З Нагірного району починається історія міста: імператриця Катерина II планувала побудувати тут третю столицю й особисто заклала перший камінь у фундамент Преображенського собору в 1787 році.

Преображенський собор Нагірний
Преображенський собор Нагірний  Дніпро

Проєктом розвитку регіону керував фаворит імператриці — ясновельможний князь Григорій Олександрович Потьомкін. До заснування міста сучасний парк Шевченка був садами козака Лазаря Глоби, який продав територію Потьомкіну. Князь перетворив сади на особистий парк і побудував палац — одну з найдавніших будівель міста.

Потьомкінський палац Нагірний в Дніпрі
Вхід в парк Шевченка Нагірний в Дніпрі
Фонтан мікрорайон Нагірний

Інтенсивно заселяти землі на південь від Соборної площі почали наприкінці XIX століття, коли Нагірний район перетворився на важливу транспортну розв’язку, що з’єднує центр і Мандриківку (Перемога 1–3). На початку XX століття побудували казарми Феодосійського, Севастопольського та Сімферопольського полків, які зараз заселені курсантами університету внутрішніх справ. У 1899 році було відкрито Гірське училище — перший навчальний заклад міста. Тенденція будівництва вищих навчальних закладів продовжилася в 30-х роках і після війни, тому район отримав звання наукового центру.

Національний гірничий університет Дніпро Нагірний
Музей Яворницького  Дніпро Нагірний
Спуск до  памятника Слави Дніпро Нагірний

Сусіди

Населення району — корінні містяни й інтелігенція: викладацький склад завжди намагався жити ближче до вишів. Через скупчення інститутів і академій, у районі багато молоді, студентів і іноземців, які приїхали навчатися.

Парк Шевченко мікрорайон Нагірний

Нові житлові комплекси в історичній частині міста ваблять ділових людей: бізнесменів, держслужбовців, представників сфер високих технологій та креативної індустрії.

Стиль життя

У будні на «Нагірці» кипить життя — вранці студенти запізнюються на пари, а дорослі розмірено йдуть на роботу. Увечері на вулицях залишається тільки молодь і ті, хто гуляють старими вулицями міста.

Парк Шевченко мікрорайон Нагірний Дніпро
Парк Шевченко мікрорайон Нагірний в Дніпрі

Найбільше скупчення людей — у районі колишнього «Нагірного» ринку — історичного центру торгівлі. Зараз перехрестя проспекту Гагаріна та вулиці Чернишевського — активна транспортна розв’язка, яка з’єднує центр із південно-східною й південно-західною частинами міста.

ТРЦ Нагорка в Дніпрі
Мікрорайон Нагірний та Лагерний
Мікрорайон Нагірний та Лагерний Дніпро

Тут розташований торговий центр «Нагірний», багато невеличких студентських кафе. Ближче до парку Шевченка сконцентровані улюблені заклади городян: ресторани з кухнями різних країн світу, бари та кав’ярні. У вихідні в парку Шевченка гуляють жителі районів, що розташовані біля центру міста, а влітку — влаштовують невеликі концерти й вистави. Також через парк можна потрапити на набережну або Монастирський острів із пляжами, місцями для відпочинку і водних видів спорту. Вулиці біля Соборної площі ідеальні для неквапливих прогулянок у центр або організації велосипедних маршрутів старим містом.

Архітектура

В архітектурі району простежується поєднання епох — від XIX століття до сьогодення. Гуляючи вулицями, можна зустріти будинки середини чи кінця XIX століття, «сталінки» зі стелями у 3–4 метри, економні «хрущовки» й нечисленні багатоповерхівки.

Обласна дитяча бібліотека Нагірний
Архітектура Нагірний
Архітектура Нагірний Дніпро

Нові житлові комплекси будують ближче до проспекту Дмитра Яворницького й біля пам’ятника Слави — звідти відкривається приголомшлива панорама Дніпра і його берегів.

Памятник Слави і ЖК Славія Нагірний
Спа-центр Цунамі Нагірний Дніпро
ЖК Панорама  Нагірний Дніпро
ЖК Башни Нагірний Дніпро
Старі будинки 19 століття Нагірний
Старі будинки 19 століття Нагірний Дніпро

Чого очікувати

Щільність населення невисока, тому немає проблем з інфраструктурою. Є куди сходити перекусити, є де купити продукти: у супермаркетах великих торгових мереж або на Нагірному ринку, який перенесли в нову будівлю. Вистачає дитячих садків, шкіл та вищих навчальних закладів.

Ринок "Нагірний" Дніпро

Левову частину мікрорайону займають корпуси лікарні Мечникова, де надають будь-яку медичну допомогу: від огляду в педіатра до складних хірургічних втручань. Із зелених зон, крім парку Шевченка, є сквер ім. Івана Старова на Соборній площі й Севастопольський парк — пантеон на честь 100-річчя героїчної оборони Севастополя.

Мотузкой парк в Нагірному

На що не розраховувати

В історичній частині міста немає величезних торгових центрів і молів, тому придбати «все на світі» тут не вийде. Попри концентрацію молоді, нічних розваг також немає — усі відібрав центр. Нагірний — це один із найпрестижніших районів міста, тому ціни на нерухомість відповідні.

Нагірний престіжний район в Дніпрі
Нагірний Дніпро
Нагірний район в Дніпрі
Оренда квартир на Нагорному
≈ 10 000 грн
≈ 12 000 грн
≈ 18 200 грн
Всі 209 оголошень про оренду
Продаж квартир на Нагорному
1 000 $/м²Всі 500 оголошень про продаж