Амур-Нижньодніпровський

Лівобережний

Всі мікрорайони

Район контрастів, де мережі багатоповерхових спальних кварталів сусідять із недоторканою часом одноповерховою приватною забудовою. Лівобережний — приклад того, як наприкінці 70-х розвивали й освоювали нові території всі великі міста Радянського Союзу.

Сусідні мікрорайони:

Лівобережний

Історія

До революції 1917 року території лівого берега не були заселені та входили до Новомосковського повіту Катеринославської губернії. Після прокладки залізниці з’явилися промислові підприємства, навколо яких у невеликих селищах жили працівники заводів і фабрик. До Другої світової війни житлові масиви Лівобережний-1 й Лівобережний-2 називали Березинським на честь вулиці Березинської. Населення правобережної частини Дніпра зростало, і через ударні темпи будівництва 60-х років у місті закінчилася вільна територія. У 1967 році затвердили план розвитку міста: у нові кордони увійшли території околиці й робітничі селища, у тому числі Лівобережний. Будівництво нового житлового масиву почалося наприкінці 70-х років.

Мікрорайон Лівобережний

Сусіди

Квартири в нових будинках житлового масиву отримали співробітники підприємств, за якими був закріплений район. Після того як будинки перевели на баланс міста, низька вартість квадратних метрів привабила нових мешканців.

Масив Лівобережний

Стиль життя

У спальних районах своя атмосфера. Зустріти людей можна тільки вранці, коли вони йдуть на роботу, і ввечері — коли повертаються. Вдень на вулицях чутно тільки звуки дитячих ігор, а люди похилого віку обговорюють останні політичні новини на лавах.

Мікрорайон Лівобережний Дніпро
Ринок на мікрорайоні  Лівобережний

Вихідними багато жителів Лівобережного їдуть до центру погуляти та пройтися по крамницях. У 2008 році відкрили ТРЦ «Караван» і приводів залишати район стало менше: відкрито майже 200 магазинів, гіпермаркет, найбільший у місті кінотеатр, ковзанку, фуд-корт, салон меблів та товарів для дому.

Трамвай на Лівобережному
ТРЦ «Караван» на Лівобережному

Любителі пікніків і шашликів їздять у «фрунзенський ліс» — невеликий сосновий перелісок між Дніпром і Московським озером.

Архітектура

З архітектурної точки зору Лівобережний — приклад типового проєкту пізньої радянської епохи. Наприкінці 70-х років містобудівники забудували околиці промислових мегаполісів великими житловими масивами — спальними районами. Масове будівництво допомогло в стислі строки розв’язати проблему перенаселення міста.

Мікрорайон Лівобережний в Дніпрі
Лівобережний в Дніпрі

Зараз тенденцію квартальної забудови Лівобережного продовжують нові житлові комплекси, які з’являються на порожніх ділянках району або внаслідок зносу приватних будинків.

Нові будинки на Лівобережному

Оточують багатоповерхівки Лівобережного смуги вулиць приватного житлового фонду, який розвивається за своїми законами: будують від невеличких одноповерхових будиночків до триповерхових особняків із гаражами.

Приватний сектор на Лівобережному

Чого очікувати

У спальних районах під боком усе для повсякденного життя — у кожному кварталі крамниця або супермаркет, аптеки, тренажерний зал, відділення пошти або банку. У проєкті забудови були передбачені школи й дитячі садки, тому місць у дитячих установах вистачає.

Супермаркет АТБ Лівобережний
Ринок на Лівобережному в Дніпрі

З відкриттям ТРЦ «Караван» стало простіше з покупками — 98 000 м² торгових площ компенсували відсутню інфраструктуру.

Супермаркет Varus  на Лівобережному

На що не розраховувати

Лівобережного класичні недоліки спальних районів — висока щільність населення, маятникова міграція жителів у будні дні, відсутність пам’яток та інфраструктури для дозвілля.

Район Лівобережний Дніпро
Район Лівобережний в  Дніпрі

Квартальна забудова підвищила густоту населення, але не була розрахована на кількість автівок, тому подвір’я частини будинків перетворилися на стоянки. Під’їзди до деяких багатоповерхівок досі не асфальтовані.

Частина Дніпра Лівобережний
Частина міста  Дніпро Лівобережний

Лівобережний-3 — кінцева маршруток у всі райони міста: доїхати можна й до Тополі, але нешвидко.

Оренда квартир на Лівобережному
≈ 6 500 грн
≈ 7 100 грн
≈ 6 800 грн
Всі 54 оголошення про оренду
Продаж квартир на Лівобережному
600 $/м²Всі 349 оголошень про продаж